Розширена колегія Державного агентства лісових ресурсів України
Позитивна динаміка господарських та фінансових показників, системна робота над протипожежною безпекою, впровадження природоорієнтованих підходів у лісівництві та євроінтеграційні ініціативи: на розширеній колегії Державне агентство лісових ресурсів України підвели підсумки роботи лісової галузі за І квартал 2025 року.













З початку 2025 року лісівники провели повний комплекс протипожежних заходів. Підприємства затвердили 165 мобілізаційно-оперативних планів, створили запаси ПММ для реагування на надзвичайні ситуації. Втім, обстріли рф та аномальна посушлива весна різко підвищили пожежну небезпеку. Станом на 8 травня вже виникло 359 лісових пожеж на площі понад 1,5 тис. га, з них 107 на площі 574,6 га — через бойові дії.

У 2024 році 41 % заготівлі деревини в Карпатському регіоні проведено вибірковими та поступовими системами рубок. Враховуючи заборону з 2027 року суцільних рубок головного користування, наше головне завдання — забезпечити своєчасний перехід до вибіркової та поступової системи, базованої на принципах наближеного до природи лісівництва.

Держлісагентство активно забезпечує виконання завдань з метою досягнення прогресу на європейському шляху відповідно до Державної стратегії управління лісами до 2035 року та міжнародних ініціатив. Зараз тривають двосторонні консультації України з ЄС щодо оцінки відповідності українського законодавства стандартам ЄС, що дозволить сформувати звіт про рівень адаптації та визначити подальші кроки.


Особлива увага приділяється впровадженню норм Регламенту ЄС проти знеліснення (EUDR), підвищенню кліматичної стійкості лісів та гармонізації лісового законодавства. Очікується, що процес адаптації триватиме до 2030 року та вимагатиме внесення суттєвих змін до Лісового кодексу України.















У надскладних умовах війни, збройної агресії рф та кліматичних викликів лісова галузь України демонструє високий рівень відповідальності, професіоналізму та стратегічного бачення.
Завдяки спільній злагодженій роботі лісівників, галузь не лише зберігає економічну стійкість, а й впевнено рухається до впровадження європейських стандартів сталого лісового господарства.
Залишити відповідь