9 та 10 березня 2023 р. проходило виїзне засідання Комітету з питань екологічної політики та природокористування Верховної ради України до м. Харків і Харківської області

9 та 10 березня 2023 р. проходило виїзне засідання Комітету з питань екологічної політики та природокористування Верховної ради України до м. Харків і Харківської області

        Відповідно до Плану роботи Комітету з питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради України 9 та 10 березня 2023 року проходило виїзне засідання Комітету до м. Харків та Харківської області на тему: “Проблеми довкілля та шкода, нанесена повномасштабним вторгненням російських військ в Україну”. У виїзному засіданні беруть участь Голова Комітету, народний депутат України Бондаренко О.В. та народні депутати України – члени Комітету, представники секретаріату Комітету, центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. 

         У роботі засідання також прийняли участь директор Департаменту захисту довкілля та природокористування Харківської обласної військової адміністрації Андрій Нерета та начальник Північно-Східного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Олександр Лисенко. 09.03.2023 учасники виїзного засідання відвідали Оскільське водосховище поблизу с. Гороховатка Борівської селищної ради Ізюмського району Харківської області. З правого берегу Оскільського водосховища в с. Гороховатка відкривається вид на всі наслідки руйнування гідротехнічної споруди (гідростанція біля с. Оскіл Ізюмського району), що призвело до суттєвого зменшення об’єму Оскільського водосховища та шкоди об’єкту природно-заповідного фонду – регіональному ландшафтному парку “Червоно- Оскільський”, до складу якого входить 4000 га водного дзеркала Оскільського водосховища.

         Також 09.03.2023 учасники виїзного засідання відвідали житловий масив в районі Північної Салтівки м. Харків. Зокрема вони оглянули зруйновані внаслідок бойових дій житловий будинок № 82 по вул. Наталії Ужвій, Комунальний заклад “Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №464 комбінованого типу Харківської міської ради” і Харківську спеціалізовану школу №166 “Вертикаль”, а також оглянули наслідки пошкоджень житлових та адміністративних будівель, отриманих від російських ракетних ударів та обстрілів з різного озброєння і техніки.

         Крім того учасники засідання відвідали територію регіонального ландшафтного парку “Фельдман-Екопарк” поблизу с. Лісне Харківського району Харківської області з наслідками його пошкоджень, спричиненими активними бойовими діями. Інфраструктура ландшафтного парку практично повністю знищена: зруйновано об’єкти нерухомого майна та вольєри тварин, загинули тварини та знищено велику кількість об’єктів рослинного світу, а територія парку вкрита вибухонебезпечними предметами і потребує проведення піротехнічного обстеження, у т.ч. розмінування.

                                         

                  

Відео:  Відвідання Фельдман Екопарку 09.03.2023