Без реформування лісової галузі неможливо забезпечити розвиток лісогосподарських підприємств.

Питання реформування лісової галузі вже давно назріло та обговорюється не лише фахівцями в органах влади але й громадськістю. В засобах масової інформації неодноразово з’являлися пропозиції щодо реформування лісової галузі. Тому якщо лісівники самі не запропонують свою модель реформування лісової галузі, за них це зроблять інші фахівці. Наразі проходять реформи майже в усіх сферах держави, проведено укрупнення місцевих рад, районів, проводиться реформа в органах влади.
Лісгоспи Харківської області створені більше 80 років тому назад. З тих пір відбулися значні зміни в технічному оснащення, засобах зв’язку, комп’ютеризації та автоматизації тощо, що дає змогу приймати більш ефективні управлінські рішення. Зокрема, введено електронний облік деревини, автоматизовано бухгалтерський облік, більшість документації створюється автоматично, зросла швидкість отримання інформації.
В сьогоднішніх умовах ринкової економіки, за відсутності бюджетного фінансування лісгоспів, значному податковому навантаженні та жорстких обмеженнях природоохоронного законодавства, необхідна максимальна економічна ефективність лісгоспів.
Одним з рішень для підвищення загальної ефективності лісового господарства області є укрупнення державних лісогосподарських підприємств, що дасть змогу зменшити витрати на адміністрування, зменшить обсяг документації, підвищить ефективність управління, що в підсумку підвищить продуктивність праці та збільшить прибуток підприємств галузі.
На сьогодні в області діють 9 державних лісогосподарських підприємств, що координуються Харківським обласним управлінням лісового та мисливського господарства.
На основі аналізу інформації про площу та розміщення земель лісгоспів, їх економічні показники, обсяги заготівлі, розрахункові лісосіки, обсяг реалізації та інше, буде прийнято найбільш доцільну модель об’єднання підприємств.
Начальник Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства
Віталій Скляров