До чого призводить необережне поводження з вогнем та людська недбалість!

02 вересня 2020 року в районі села Кутківка та колишнього села Свистунівка Дворічанського району Харківської області загорілися смітєзвалища.

Враховуючи сильний порив вітру полум’я перекинулося на стерню поля, а далі і на ліс інших користувачів. Через деякий час полум’я почало перекидати вітром через мінералізовані смуги на насадження Дворічанського лісництва Державного підприємства «Куп’янське лісове господарство», яке координується Харківським обласним управлінням лісового та мисливського господарства.

 Пориви вітру спричинили розповсюдження вогню на значній площі,  оперативно ліквідувати пожежу було неможливо із-за зміни швидкості вітру (15-25 м/с), змін напряму та різких поривів вітру, широким фронтом пожежі і засушливими умовами, у зв’язку з тривалою відсутністю опадів і виникнення осередків пожежі в двох місцях на відстані близько 15 км.

Поширення пожежі було локалізовано 04 вересня 2020 року о 13  год. 50 хв., остаточно пожежа була ліквідована 06 вересня 2020 року о 14 год. 57 хв. 

В результаті чого, через необережне поводження з вогнем з вини населення, площа пожежі склала 385,4 га, із них 161,8 га верхової пожежі. Завдані збитки склали 108044,6 тис. грн.

Разом з цим, внаслідок масштабної лісової пожежі в с селі Гороб’ївка Дворічанського району Харківської області згоріли 22 будинки, 33 людини залишилися без житла. Дана пожежа набула стану надзвичайної ситуації регіонального рівня.