Голова ХОДА відвідав Задонецьке лісництво Зміївського лісового господарства

Олексій Кучер оглянув масиви та теплиці лісгоспу, а також дізнався, як виконуються заходи протипожежної безпеки.

Зміївське лісове господарство розташоване на території п’ятьох районів Харківщини: Зміївського, Чугуївського, Лозівського, Первомайського та Близнюківського. Загальна площа господарства – 32,3 тис. га. Лісгосп поділений на сім структурних підрозділів: Чемужівське, Таранівське, Гомільшанське, Задонецьке, Краснополянське, Первомайське та Близнюківсько–Лозівське лісництва.

«У господарстві є 9 теплиць площею 20 соток, в яких вирощується 800 тисяч сіянців сосни звичайної та дуба. У 2020 році лісові культури створено на площі 65 га, висаджено 325 тисяч сіянців сосни та дуба. На території Задонецького лісництва також існує тепличний комплекс, де вирощується посадматеріал. Вирощено 452 тисячі штук сіянців хвойних та листяних порід дерев та 8 тисяч штук декоративних саджанців хвойних, листяних та чагарникових порід для озеленення», – розповів начальник обласного управляння лісового та мисливського господарства Віталій Скляров.

За перше півріччя 2020 року в лісництві виконано рубок догляду за лісом на площі 28 га, в тому числі в молодняках – 8,4 га. Санітарних рубок виконано на площі 116 га об’ємом 2254 куб. м. «Говорячи про лісове господарство, ми весь час говоримо про проблемні історії, які пов’язані з чорними лісорубами. Тут ми спостерігаємо позитивні монети, бачимо теплиці, де вирощуються сажанці. Якраз завдяки цьому відбувається оновлення лісу», – зауважив Олексій Кучер.