Інформація щодо ведення новорічної компанії 2020 року.

Харківське обласне управління лісового та мисливського господарства в рамках новорічної компанії запровадило ряд заходів щодо охорони лісових насаджень від незаконих порубів на новорічні ялинки.

Державними лісогосподарськими підприємствами забезпечується виконання профілактичних заходів, в т.ч. ведеться спільна рейдова робота, яка погоджена з органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування та територіальними органами поліції.

Згідно зі статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, лісопорушники сплачують штраф за незакону рубку хвойних дерев у розмірі від тридцяти до шістидесяти неоподаткованих мінімумів доходів громодян (510-1020 грн), а посадові особи від ста п’ятидесяти до трьохста  неоподаткованих мінімумів (2550-5100 грн). Для громадян та посадових осіб, які протягом року здійснили повторно випадок незаконної рубки, адміністративні штрафи становлять  1020-1530 грн і 10200-15300 грн відповідно.

У разі, якщо лісопорушниками заподіяно істотну шкоду або спричинено тяжкі наслідки, відповідальність передбачена ст. 246 Кримінального кодексу України “Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу”.