Лісгоспи і філії Харківської та Полтавської областей активно висаджують ліс.

Лісгоспи і філії Харківської та Полтавської областей активно висаджують ліс.

Погодні умови сприятливі для проведення відповідних лісокультурних робіт. Тому, першочергово створюють ліс у борах, на підготовлених восени лісокультурних площах. Сіянці були вирощені у теплицях і розсадниках, із власноруч зібраного насіння. Головними лісоутворюючими породами на території зазначених адміністративних областей є сосна звичайна та дуб звичайний. Нерідко висаджують і супутні породи.

Відповідно до Указу Президента України від 07.06.2021 №228/2021 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів» та у рамках екологічної ініціативи Президента України «Масштабне залісення України», в межах якої за 3 роки планується висадити 1 мільярд нових дерев, а за 10 років площу лісів збільшити на 1 мільйон гектарів. Слобожанщина у 2023 році планує створити лісових культур на площі більше 800 га та висадити більше 4 млн нових дерев.

Державні підприємства «Вовчанський лісгосп», «Ізюмський лісгосп» та  «Куп’янський лісгосп», що координуються Управлінням, були деокуповані та постраждали внаслідок збройної агресії рф, поступово відтворюють лісові масиви після проведення піротехнічних заходів. Весною цього року підприємства планують створити лісові культури на площі 27,9 га. Не дивлячись на тяжку ситуацію, а це і розбита та спалена лісогосподарська техніка, нестача ручного інвентарю внаслідок розграбування окупантами та пошкодження розсадників, підприємства знайшли сили і можливості щоб продовжувати улюблену лісівничу справу з лісовідновлення. 

За станом на 30 березня 2023 року лісгоспами та філіями на території Полтавської та Харківської областей створено лісових культур на площі 307,1 га, висаджено понад 1,4 млн сіянців.

Всі роботи з висаджування дерев проводять з дотриманням безпечних умов праці.