Міжнародний день лісів

21 березня – Всесвітній день лісів

Ліси вкривають нашу планету, очищають атмосферу та насичують її киснем, надають людині можливість дихати на повні груди, постачають деревину як паливо і будівельний матеріал, і просто тішать око своєю красою.

З метою інформування людства щодо лісових багатств та їхнього розумного використання, Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй у 1971 році ухвалила щороку 21 березня відзначати Всесвітній день лісу.

Проблема збереження лісу та його багатств стоїть сьогодні в ряду найважливіших екологічних завдань для всіх країн світу. Ліс – це дім для великої кількості представників флори і фауни. Міжнародний день лісів відзначається під гаслом «Відновлення лісів: шлях до одужання і благополуччя».

Цей день – день весняного рівнодення – за традицією вважається першим днем весни і є символом нового життя та нових починань, він є найсприятливішим для садіння та доглядання дерев. Недарма кажуть: зрубав одне дерево – п’ять посади. Крім лісогосподарських підприємств до висадження дерев щорічно долучаються місцеві громади та просто небайдужі громадяни всієї України.

Лісові екосистеми є одними з найбільш важливих в контексті підтримання біорізноманіття, стабілізації клімату та задоволення базових потреб українців в рекреації, чистій воді, їжі тощо. Ці властивості лісу часто називають екосистемними послугами. Щоб забезпечити їх безперервність необхідно впроваджувати сталий режим лісокористування, що дозволить зберегти стійкі до змін клімату та багаті на біорізноманіття лісові ландшафти. Ключову роль у цьому відіграє впровадження кращих практик та підходів до управління лісовими екосистемами, зокрема і лісами навколо водойм.

У наш нелегкий час не втрачаємо традицій, які започатковані на протязі останніх років, та пропонуємо кожному долучитися до озеленення нашої країни!

Рекомендована інформація:

  1. https://www.fao.org/international-day-of-forests/key-messages/en/