На Харківщині відновлюють ліс

На Харківщині відновлюють ліс

У рамках екологічної ініціативи Президента України «Масштабне залісення України» 29 березня 2023 року на території Рокитянського лісництва Філії «Жовтневе лісове господарство» висадили 2800 сіянців сосни кримської.

          У заході із садіння лісу взяли участь заступник начальника Харківської ОВА Євген Іванов, директор Департаменту захисту довкілля та природокористування ХОДА Андрій Нерета, начальник Державної екологічної інспекції у Харківській області Андрій Сидоренко, начальник Північно-Східного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Олександр Лисенко, директор Слобожанського лісового офісу Іван Гришко, працівники апарату Управління, офісу та філії, військові.

Відтворення лісів на Харківщині – дуже важливий захід, адже  лісові масиви області зазнали значної шкоди внаслідок війни. Прикордонні ліси одні з перших постраждали від ворожої артилерії та авіаударів. Значна територія лісових насаджень пошкоджена обстрілами та забруднена вибухонебезпечними предметами

Загалом 164,5 тис. га лісових насаджень області потребують проведення робіт з розмінування. Через це профільні фахівці не можуть провести ретельну перевірку угідь та встановити факти пожеж, незаконних порубів і стану деревини. За останніми даними, дистанційним зондуванням було встановлено понад 2 тисячі теплових аномалій.   Внаслідок дій окупантів на Харківщині могло вигоріти 20 тисяч гектарів лісу. Збитки екосистемі регіону можуть сягати сотень мільярдів гривень.