У зв’язку з воєнним станом в Україні, воєнні злочинці, тікаючи від українських захисників, нерідко залишають замасковані пастки, що можуть нашкодити працівникам під час виконання робіт в лісовому господарстві. Особливо небезпечними зараз є лісові масиви, поля та узбіччя доріг, просіки та польові дороги, де можуть бути приховані вибухівки, міни чи «розтяжки».

У лютому-березні місяці 2023 року на підприємствах лісового господарства, які належать до сфери управління Держлісагентства загинули працівники, внаслідок піді рвання на  мінах в неробочий час.

З метою попередження виникнення нещасних випадків, збереження життя та підвищення рівня обізнаності працівників, 6 березня Північно-Східне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства спільно зі Слобожанським лісовим офісом, керівниками та відповідальними особами з охорони праці та цивільного захисту лісогосподарських підприємств і філій ДП «Ліси України» на території Харківської та Полтавської областей провело інформаційне навчання щодо ризиків, пов’язаних з поводженням з вибухонебезпечними предметами, із залученням спеціалістів Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування ДСНС України, які наглядно продемонстрували різні види вибухонебезпечних предметів, що підлягають розмінуванню. Присутнім були доведені правила поводження при виявленні вибухонебезпечних предметів та збереження життя в небезпечних ситуаціях та надано рекомендації з демонстрацією відеоматеріалів та безпечних зразків боєприпасів.