В рамках новорічної компанії запроваджено ряд заходів щодо охорони лісових насаджень від незаконих порубів на новорічні ялинки.

Інформація щодо ведення новорічної компанії 2021 року.
Харківське обласне управління лісового та мисливського господарства в рамках новорічної компанії запровадило ряд заходів щодо охорони лісових насаджень від незаконих порубів на новорічні ялинки.
Державними лісогосподарськими підприємствами забезпечується виконання профілактичних заходів, в т.ч. ведеться спільна рейдова робота, яка погоджена з Державною екологічною інспекцією у Харківській області, органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та територіальними органами поліції.
Згідно зі статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, лісопорушники сплачують штраф за незакону рубку хвойних дерев у розмірі від тридцяти до шістидесяти неоподаткованих мінімумів доходів громодян (510-1020 грн), а посадові особи від ста п’ятидесяти до трьохста неоподаткованих мінімумів (2550-5100 грн). Для громадян та посадових осіб, які протягом року здійснили повторно випадок незаконної рубки, адміністративні штрафи становлять 1020-1530 грн і 10200-15300 грн відповідно.
У разі, якщо лісопорушниками заподіяно істотну шкоду або спричинено тяжкі наслідки, відповідальність передбачена ст. 246 Кримінального кодексу України “Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу”.